Головна / Напрямки / Загальна хірургія / Екстрена (ургентна) хірургія / Гострий холецистит
Гострий холецистит
У медичному центрі МПКлінік спеціалізуються на лікуванні хвороб печінки та жовчного міхура у дорослих. Гострий холецистит – це запалення слизової оболонки жовчного міхура. Розвивається раптово, супроводжується болем хвилеподібного характеру та вираженою інтоксикацією, потребує термінового хірургічного втручання.
- наявність каменів у жовчному міхурі (у 70% випадків);
- інфекційні захворювання;
- порушення дієти (вживання смаженої та жирної їжі);
- нераціональне харчування;
- ожиріння;
- вроджені вади розвитку;
- новоутворення у жовчному міхурі;
- стрес та надмірні фізичні навантаження;
- генетична схильність.
Профілактика холециститу заключається у попередженні застою жовчі у жовчному міхурі та своєчасному виявленні і лікуванні інфекційних та інвазивних хвороб. Здоровий спосіб життя, підтримка водного балансу, збалансоване харчування є запорукою успіху у профілактиці холециститу.
- печінкова коліка, локалізація болю у правому підребер’ї;
- біль віддає у праву лопатку або руку;
- підвищення температури тіла, озноб;
- відсутня посилена перистальтика;
- нудота та блювання;
- гірка відрижка;
- дратівливість;
- прискорення дихання та серцебиття;
- відчуття гіркоти у ротовій порожнині;
- зміна кольору шкіри та слизових оболонок на жовтий;
- колір сечі темний, кал знебарвлюється.
За клінічним перебігом розрізняють гострий (розвивається раптово) та хронічний (розвивається поступово, тривалий час може протікати безсимптомно) холецистит.
За наявності каменів – калькульозний холецистит, за відсутності – безкам’яний (некалькульозний) холецистит.
Хвороба має ряд схожих з іншими захворюваннями симптомів, тому потребує диференціальної діагностики. Лікар оглядає пацієнта, призначає необхідні лабораторні та інструментальні (УЗ-діагностика, КТ) методи дослідження. У залежності від особливостей кожного пацієнта лікар призначає лікування.
При гострій формі холециститу, задля порятунку життя пацієнта, проводиться екстрена (ургентна) хірургічна операція. В залежності від конкретного випадку, втручання може проводитися з використанням як лапароскопічного (з використанням оптичної апаратури) так і лапаротомічного (операція через розтин черевної стінки) методу.
Медикаментозне лікування, фізіотерапію та лікувальну дієту призначають при безкам’яному холециститі. За умови частих рецидивів, за наявності каменів – ефективним буде планове оперативне втручання (видалення органу – холецистектомія).
У медичному центрі МПКлінік спеціалізуються на проведенні операцій різного ступеня складності. Телефонуйте, пишіть у соціальних мережах!