Головна / Напрямки / Ортопедія − травматологія / Видалення кісти Бейкера

Видалення кісти Бейкера

Кіста Бейкера, яку ще називають підколінною кістою – пухлиноподібне утворення по задній поверхні колінного суглоба. Кіста утворюється, коли міжсухожильна сумка заповнюється запальною рідиною. Кіста Бейкера досить м’яка та еластична. Як правило, її утворення пов’язане із захворюваннями або травмами колінного суглоба, при яких запалюється синовіальна оболонка. В результаті внутрішньосуглобова рідина починає вироблятися в надлишку та просочується з суглобової порожнини в порожнину сумки. Міжсухожильна сумка нагадує мішечок з вузькою горловиною. У цій горловині розташований клапан, він перешкоджає зворотному відтоку рідини, тому кіста не може розсмоктатися самостійно та при затяжному запальному процесі збільшується в розмірах. Видалення кісти Бейкера – найбільш радикальний метод лікування.

Діагностика кісти Бейкера

Кіста Бейкера проявляється такими симптомами:

 • припухлість задньої поверхні колінного суглоба;
 • біль і дискомфорт в області коліна;
 • обмежені, утруднені рухи в суглобі.

За наявності таких скарг необхідно пройти комплексне обстеження навколосуглобових структур і самого суглоба. Найбільш інформативні методи діагностики – УЗД і МРТ.

Методи лікування кісти Бейкера

Оскільки підколінна кіста пов’язана з різними патологіями колінного суглоба, її терапія або хірургічне лікування без лікування основного захворювання неефективні, велика ймовірність рецидивів. Так, після пункції кісти Бейкера (проколу, видаленні рідини та промиванні протизапальними препаратами) оболонка знову буде наповнюватися рідиною, якщо не усунути вогнище запалення у суглобі. Більш ефективні методи лікування кісти Бейкера:

 • курс протизапальної терапії. Сама кіста при цьому не зачіпається, але якщо вона невелика, то після купірування запалення перестає прогресувати, збільшуватися у розмірах (не буде завдавати дискомфорту);
 • артроскопія колінного суглоба з розширенням клапанного отвору кісти і видаленням клапана. В результаті стає можливим зворотний відтік рідини з порожнини кісти в порожнину суглоба;
 • лікування захворювання або травми колінного суглоба в комплексі з операцією з видалення кісти Бейкера.

Показання до видалення кісти Бейкера

Операція з видалення кісти Бейкера необхідна, якщо інші методи лікування недостатньо ефективні. Основним показанням до видалення кісти Бейкера є великі розміри утворення, внаслідок чого істотно обмежується рухливість колінного суглоба та зростає ризик ускладнень. 

Велика підколінна кіста загрожує такими ускладненнями:

 • розрив, в результаті якого рідина виливається всередину литкового м’яза, викликає біль, набряклість;
 • здавлювання кровоносних судин, порушення кровообігу, розвиток судинних патологій;
 • здавлювання нервів, порушення чутливості.

Також до ускладнень кісти Бейкера відносяться її нагноєння або ущільнення в результаті відкладення солей кальцію. Такі кісти рекомендується видаляти незалежно від розмірів.

Способи видалення кісти Бейкера

Ціна операції з видалення кісти Бейкера залежить від техніки проведення. Видалення підколінної кісти можливе різними методами:

 • класична хірургічна операція з виконанням у підколінній області розрізу довжиною 10-15 см, через який після висічення витягується кіста;
 • артроскопічне видалення кісти – малотравматична операція, для виконання якої робиться 2-3 невеликих проколи.

Видалення кісти Бейкера в медичному центрі МПКлінік

У медичному центрі МПКлінік у місті Києві проводиться ефективне лікування кісти Бейкера за сучасними стандартами:

 • операції проводять кваліфіковані хірурги;
 • досвідчений анестезіолог підбирає оптимальний метод знеболювання;
 • застосовуються одноразові витратні матеріали та сучасні технології стерилізації;
 • у медичному центрі можна пройти й реабілітацію, яка забезпечить успішне відновлення після операції.

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Ортопедія − травматологія