Головна / Напрямки / Загальна хірургія / Діагностична хірургія

Діагностична хірургія

Розрізняють діагностичні та лікувальні операції. Метою діагностичних операцій є уточнення діагнозу (визначення стадії процесу), якщо його неможливо встановити за допомогою інших методів. 

До діагностичних операцій належить біопсія, спеціальні діагностичні втручання (лапароскопія, торакоскопія) та традиційні хірургічні втручання.

Біопсія як вид діагностичної операції

Біопсія – це забір тканин на гістологічне дослідження. Проводять забір 

  • всієї частини (лімфовузол, аденома) – ексцизійна біопсія;
  • частини органа (межа ділянки змінених на незмінених тканин) – інцизійна біопсія;
  • виконують пункцію через шкіру – пункційна біопсія.

Діагностична лапароскопія у медичному центрі МПКлінік

Лапароскопія – сучасний метод, який дозволяє проводити діагностику (діагностична лапароскопія) та лікування (оперативна лапароскопія) з мінімальним пошкодженням тканин. Операція або діагностика проводиться через проколи у тілі (проведення діагностичної лапароскопії можливе через 1 прокол). Діагностична лапароскопія застосовується у абдомінальній хірургії (гострий живіт, підозра на рак), гінекології (при синдромі тазового болю, при безплідді, позаматковій вагітності), у випадку, коли інші методи дослідження є неінформативними.

Діагностична артроскопія у медичному центрі МПКлінік

Діагностична артроскопія рідко, але застосовується лікарями хірургами нашого центру, коли необхідно отримати інформацію про функціональний стан суглоба, його стабільність та оцінити характер пошкоджень, провести забір матеріалу для гістологічного дослідження тощо. У більшості хірургічних випадків проводиться діагностично-лікувальна артроскопія, коли лікар спочатку отримує інформацію, а потім проводить хірургічні маніпуляції.

Діагностична ендоскопія у Києві (ендоскопічні обстеження)

Діагностична ендоскопія застосовується у хірургії: виконується забір матеріалу на патоморфологічне дослідження (біопсія).

Діагностична гістероскопія у медичному центрі МПКлінік

Діагностична гістероскопія широко використовується для діагностики захворювань матки. Хірургічна процедура проводиться з використанням гістероскопа. У ході діагностичної гістероскопії лікар оглядає тканини, за необхідності проводить забір матеріалу для гістологічного дослідження тканин матки. Діагностична гістероскопія може перейти у лікувальну гістероскопію: лікар видаляє утворення у матці, усуває спайки, виконує розсічення перегородки тощо. Загалом процедура завдає мінімум дискомфорту та больових відчуттів.

Діагностична хірургія у медичному центрі МПКлінік

Хірурги нашої клініки мають багаторічний досвід роботи у виконанні діагностичних хірургічних методів. Хірургічне відділення повністю оснащене для проведення операцій різного ступеня складності. Хірургічний стаціонар є комфортним для наших пацієнтів, їжа – смачною, медичний персонал – кваліфікований та чуйний. 

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Загальна хірургія