Головна / Напрямки / Кінезітерапія / Нейрак-терапія із застосуванням реабілітаційної системи Редкорд

Нейрак-терапія із застосуванням реабілітаційної системи Редкорд

Нейрак-терапія – один із напрямків кінезітерапії (лікування рухом), система реабілітації пацієнтів з порушеннями рухової функції. Neurac – скорочення від neuromuscular activation, тобто нейром’язова активація, поліпшення зв’язків між нервами та м’язами. Іноді використовується термін Редкорд-терапія, від назви комплексу обладнання, системи підвісних тренажерів Redcord, розроблених норвезькими фахівцями в області фізичної реабілітації.

Концепція Neurac-терапії

В основі Нейрак-терапії із застосуванням реабілітаційної системи Редкорд лежить ідея про порушення зв’язків між нервовою системою та мязовим апаратом в результаті хвороби або травми. Нервова система ніби програмує м’язи на неправильне функціонування, щоб уникнути болю при русі, людина рефлекторно намагається обмежити навантаження на пошкоджені м’язи. В результаті вони слабшають, звикають до відсутності навантаження, навіть коли травма, хвороба повністю вилікувані, ці м’язи не включаються в роботу, продовжують підкорятися неправильному руховому стереотипу. Мета Neurac-терапії – відновити правильну моторну програму шляхом стимуляції нервової системи та відновлення нейром’язових зв’язків.

Основний принцип Нейрак-терапії – повна відсутність болю при виконанні вправ, оскільки саме больові відчуття викликають «програмний збій». Уникнути болю допомагає використання підвісної системи Redcord і поступове нарощування навантаження.

Застосування реабілітаційної системи Redcord

Система Редкорд може застосовуватися з різними цілями:

  • діагностичною – тестування на тренажерах дозволяє з високою точністю виявити слабкі місця в ланцюжку нейром’язових зв’язків і розробити комплекс вправ, які допоможуть активувати порушені зв’язки;
  • реабілітаційною – регулярні заняття дозволяють відновити порушені рухові стереотипи, діапазон рухів після травм, операцій, ортопедичних і неврологічних захворювань.

Принципи та особливості Neurac-терапії

Нейрак-терапія із застосуванням системи Редкорд будується на ряді принципів

  • Виконання вправ у замкнутих кінематичних ланцюгах. Основна складова системи Redcord – підвісна конструкція, яка кріпиться до стелі. При розміщенні в такій системі єдиним навантаженням є власна вага тіла пацієнта, це дозволяє уникнути болю при напрузі стабілізуючих м’язів і виключити ризик їх пошкодження.
  • Активна стимуляція нервової системи за допомогою нестабільної основи та вібрації. Тіло в підвісній системі знаходиться в стані динамічної нестабільності, нервова система змушена активізуватися, щоб стабілізувати та контролювати його положення. Стимуляцію нервової системи можна посилити, доповнивши підвішування вібрацією. При цьому реабілітолог підбирає напрямок і силу впливу з урахуванням «слабких місць», виявлених на етапі діагностики.
  • Сходи прогресії, тобто поступове нарощування навантаження й ускладнення вправ. Основний критерій підбору рівня навантаження – виконання вправ не повинно супроводжуватися больовими, дискомфортними відчуттями. Просування по сходах прогресії здійснюється в 2 напрямках: збільшення тривалості напруги невеликої групи м’язів і нарощування навантаження (охоплення декількох груп м’язів, збільшення кількості повторів, введення факторів для додаткового ускладнення, наприклад, вібрації).

Крім підвісних конструкцій до системи Редкорд входять масажний стіл і спеціальні подушки. Залежно від того, яка група м’язів потребує відновлення, тренування можуть проводитися з частковою опорою на стіл, подушки

Пройти діагностику та відновлювальне лікування із застосуванням системи Редкорд в Києві можна в медичному центрі МПКлінік. Кваліфікований фахівець для кожного пацієнта підбере індивідуальний комплекс вправ і розробить програму тренувань. Професійний контроль правильності виконання вправ, а також контроль самопочуття, недопущення виникнення болю – важлива умова успішної реабілітації. Neurac-терапія в MPClinic допоможе нормалізувати функції нервової системи, відновити рухову активність, поліпшити координацію рухів і відчуття рівноваги.

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Кінезітерапія