Новоутворення жіночих статевих органів

Доброякісні новоутворення, які формуються на жіночих статевих органах, не несуть ризику для життя і не становлять великої небезпеки. Їх виявляють в матці, яєчниках (одному або обох), піхву. Природу освіти встановлюють за допомогою найбільш інформативного методу-біопсії. При виявленні на статевих органах будь-якого новоутворення рекомендується його хірургічне видалення через ймовірність онкопереродження.

Різновиди доброякісних новоутворень матки

Міома

Становить до чверті всіх патологій репродуктивних органів жінок. Являє собою один або кілька вузлів розміром кілька міліметрів (іноді – кілька сантиметрів), в основі яких – сплетені гладком’язові волокна. Зустрічається в дітородному віці і після настання клімаксу. Відноситься у жінок до гормонально-залежних новоутворень в матці. Може розташовуватися:

 • у м’язових тканинах матки;
 • на зовнішній поверхні матки;
 • у просторі між зв’язками, на шийці;
 • у підслизовій структурі матки.

Приблизно в половині випадків міома не має вираженої симптоматики. Субмукозні патології проявляються призводять до анемії менструаціями, вагою внизу живота, болем. Субсерозні й інтерстиціальні теж мають останні два симптоми, а при різкому болю підозрюють перекручування ніжки міоми.

Для діагностики застосовують методи МРТ та УЗД. Подальше лікування варіативне. Якщо міома маленька, то за її динамікою спостерігають. При кровотечах призначають медикаментозну терапію. При великих міомах ефективно тільки хірургічне лікування: або повне висічення новоутворення, або разом з ним – видалення матки.

Фіброміома-це містить великий обсяг фіброзної тканини міома. Симптоми такого новоутворення матки безпосередньо залежать від його розмірів. Чим фіброміома об’ємніше, тим сильніше біль і тяжкість в нижній частині живота. Менструації стають більш тривалими і рясними, порушується сечовипускання. Малі освіти підлягають спостереженню, великі видаляються хірургічно.

Фіброміома
Кіста

Зсередини, на слизовій оболонці, матки можуть формуватися псевдоерозії (зустрічаються у жінок До 40 років, характеризуються відсутністю ураження покривів), які є розташовують факторами до розвитку кіст. Освіти в цьому випадку завжди невеликі-кілька міліметрів. Їх рекомендується видаляти, щоб уникнути нагноєння і рецидиву. Найбільш сучасні методики-лазерна і Кріогенна деструкція.

Новоутворення зовнішніх статевих органів

Розпізнаються в ході звичайного гінекологічного огляду, можуть виростати до великих розмірів. У разі порушеного кровообігу тканини таких новоутворень некротизуються, розвивається набряк, запальний процес. В результаті жінка відчуває дискомфорт, не може вести нормальне статеве життя. Можуть розвиватися з:

 • сполучної тканини і жиру;
 • м’язове волокно;
 • потових залоз, що локалізуються під шкірою.

Лікування будь-яких пухлин жіночих зовнішніх статевих органів має на увазі хірургічне видалення.

Пухлини яєчників

Часто не мають симптомів до прояву ускладнень, виникають в період менопаузи (пізно почалася), при безплідді, негативної спадковості. До них належать:

 • кіста жовтого тіла;
 • фолікулярна кіста;
 • параоваріальна кіста;
 • кістома;
 • строма клітинне утворення;
 • герміногенні пухлини;
 • серозна кіста;
 • пухлина статевого тяжа.

Пацієнткам завжди пропонується хірургічне лікування. Найбільш сучасною методикою є ендоскопічне видалення із застосуванням відеоапаратури. При проведенні операцій лікарі націлені на збереження не схильної до змін тканини яєчника, якщо пацієнтка – жінка дітородного віку. Найбільш схильні до онкопереродження кістоми, тому в цьому випадку хірургічне втручання показано завжди.

Фахівці центру Alleanza проводять операції з видалення пухлин шийки матки та інших статевих органів жінок, використовуючи сучасні щадні методики і передовий інструментарій. Запишіться на прийом до фахівця по телефону або онлайн.