Головна / Напрямки / Лікувальний масаж / Лікувальний масаж шийно-комірцевої зони
Лікувальний масаж шийно-комірцевої зони
Шийно-комірцева зона – шийний відділ хребта, його шийно-грудний перехід (C7-Т3) і плечовий пояс – одна з рухливих частин людського тіла. Вона схильна як до статичних, так і динамічних навантажень, тому страждає і у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, так і у прихильників ЗОЖ і спортсменів. Лікувальний масаж шийно-комірцевої зони є не лише обов’язковим допоміжним методом лікування патологій цієї області або відновлення після травм, але й профілактикою виникнення.
Досвідчені дипломовані фізичні терапевти, реабілітологи з вищою освітою, які працюють у київській МПКлініці на території інституту Стражеска, досконало володіють всіма техніками та прийомами класичного лікувального масажу шийно-комірцевої зони. Отримавши курс масажу цієї зони, можна розраховувати на:
- зникнення скутості, дискомфорту, набряклості, спазмів та м’язової напруги в шиї, надпліччя та шийно-грудному переході;
- зняття функціональної блокади та повернення рухливості С1–Т3;
- знеболюючий ефект (зменшення активності тригерних точок);
- покращення стану шкірного покриву.
Масаж шийно-комірцевої зони – це гарантія відновлення якості сну, зменшення кількості та сили прояву нападів запаморочення, припливу життєвих сил, повернення бадьорості та гарного настрою. У деяких пацієнтів після такого курсу сеансів відзначається покращення гостроти зору та слуху.
Пасивне поліпшення місцевого кровообігу та лімфовідтоку в шийно-комірцевій зоні призначається при лікуванні наступних захворювань та станів:
- міастенія, міалгія, міозит (не у гострому періоді);
- остеохондроз, протрузії, міжхребцеві грижі;
- спондилолістез;
- спондилоартроз;
- болі у плечі, що іррадіюють по руці в кисть до кінчиків певних пальців, які посилюються при русі/навантаженні;
- травми;
- неврози, вегето-судинний синдром, мігрень;
- артеріальна гіпо- та гіпертонія І-ІІ ступеня;
- ішемічний інсульт головного мозку;
- дитячий та підлітковий сколіоз.
Ну а для профілактики проблем із шиєю та плечовими суглобами масаж шийно-комірцевої зони показано проходити чоловікам та жінкам, у віковій категорії 15+, мінімум 1 раз, а краще 2 рази на рік.
На жаль, лікар не призначить, а фізичний терапевт не візьметься робити масаж шийно-комірцевої зони за наявності у пацієнта таких проблем як:
- нестабільність шийного відділу;
- грижа між хребцями в діапазоні С1-Т4, яка вимагає видалення;
- дерматити, пошкодження шкіри, пухлина будь-якого генезу у зоні масажу;
- гнійний запальний процес у будь-якій локалізації;
- хронічна серцева недостатність у стадії декомпенсації;
- гострий період будь-якої хвороби чи після травми;
- онкологія.
Масаж шийно-комірцевої зони протипоказаний особам з туберкульозом, а також тим, у кого є проблеми з психікою, що супроводжуються надмірним збудженням.
Призначення масажу шийно-комірної зони – прерогатива лікаря-реабілітолога, вертебролога, кардіолога. Спеціаліст визначає тривалість масажного курсу та частоту. Сеанс зазвичай триває 20-30 хвилин. Вартість 1 масажу шийно-комірцевої зони в київській МПіКлініці на території інституту Стражеска можна уточнити в розділі Послуги та ціни — Масаж та мануальна терапія.
Ми допоможемо зняти больовий синдром у шиї та спині не лише мешканцями столиці України, а й гостям, які приїхали з різних куточків країни, та іноземцям.