Головна / Напрямки / Кінезітерапія / Комплекс вправ з використанням кросоверних рамок та TRX петель

Комплекс вправ з використанням кросоверних рамок та TRX петель

У київському медичному центрі МПКлінік (територія інституту Стражеска) є база сучасних ЛФК-тренажерів, серед яких є й улюбленці «завсідників» спортивних тренажерних залів – мультифункціональний вантажоблоковий тренажер (кросоверні рамки) та TRX петлі (стропи). Комплекси вправ з їхнім використанням, складені нашими магістрами фізичної реабілітації, допоможуть у реабілітації після травм або лікуванні захворювань опорно-рухового апарату.

Комплекс вправ з використанням кросоверних рамок та TRX петель: переваги даного виду тренажерів

Тренажер-кросовер являє собою з’єднання перекладиною 2-х рам, облаштованих тяговими вантажоблоками на тросах. Той, хто займається, може тягнути трос у різних напрямках, ізольовано опрацьовуючи суглоб і м’яз під потрібним кутом і з потрібним ваговим навантаженням. До переваг використання кросоверних рамок в ЛФК також відносять безпеку роботи з вагою, нескладну і швидку зміну тягової ваги, простоту збереження балансу і правильного положення тіла, багатофункціональність і велику варіативність у виборі вправ.

На відміну від кросоверних рамок, петлі TRX є компактно-переносним різновидом підвісного тренажера, за допомогою якого можна отримати одночасне навантаження на всі групи м’язів під вагою власного тіла. Петлі TRX допоможуть відновити та розвинути загальну та силову витривалість, прискорити процеси метаболізму, покращити координацію рухів та поставу без шкоди для хребта та суглобів.

В якості тренажерів ЛФК — і кросоверні рамки, і петлі TRX, краще підійдуть для лікування та реабілітації людей, які до травми або хвороби вели активний спосіб життя, займалися спортом або фітнесом. Тим не менш, магістри фізичної реабілітації МПКлінік складуть індивідуальний комплекс вправ з використанням кросоверних рамок і TRX петель для будь-якого пацієнта, який навіть раніше вів малорухливий спосіб життя.

Кросоверні рамки та TRX петлі: показання до ЛФК у Києві в МПКлінік

Перерахуємо напрямки, представлені в нашому медичному центрі, пацієнти якого можуть отримати призначення лікаря на ЛФК-тренування з використанням:

  • кросоверних рамок – травматологія, ортопедія, вертебрологія, реабілітація після артроскопії, ендопротезування або інших операцій на суглобах;
  • TRX петель – постковідна реабілітація, кардіологія, артроскопія, ендопротезування, вертебрологія, ортопедія та травматологія.

Для деяких пацієнтів магістр фізичної реабілітації складе індивідуальну схему ЛФК, де будуть присутні комплекси вправ, що поступово ускладнюються, з використанням як кросоверних рамок, так і TRX петель. Наприклад, якщо в історії хвороби пацієнта будуть зазначені наступні діагнози: постковідні ускладнення з боку суглобів, дихальної системи, плечолопатковий періартрит, остеохондроз II ступеня (протрузії міжхребцевих дисків шийно-грудного переходу), артеріальна гіпертензія І ступеня, метаболічний синдром.

Популярні вправи з використанням кросоверних рамок та TRX петель

Комплекс ЛФК вправ на вантажоблочному тренажері та/або стропах TRX завжди підбирається з урахуванням діагнозу, а дозування навантаження безпосередньо залежить від поточного стану здоров’я, супутніх хвороб та з урахуванням природних вікових змін. Наведемо популярні вправи, які можуть виконувати на кросоверних рамках та петлях TRX новачки, щоб скласти загальне уявлення та подолати страх до подібного лікування:

  • тренажер-кросовер – зведення рук, приведення-відведення верхньої або нижньої кінцівки, згинання ліктя (коліна), тяги до грудей, пропрацювання преса дворучною тягою з-за голови у стійці на колінах, махи ногою назад, присідання;
  • TRX петлі – розведення кінцівок, присідання на двох або одній нозі, випади, віджимання, підтягування, зміцнення м’язового корсета тулуба у різних вихідних положеннях, упорах та фіксації.

Безумовно, і звичайне фітнес-тренування, і ЛФК заняття на цих тренажерах слід починати з невеликої суглобової та кардіорозминки, а закінчувати вправами на розтяжку проблемних груп м’язів. Ціна ігнорування даних рекомендацій – розтягнення/надрив/розрив м’язів, зв’язки, сухожилля. Наші магістри фізичної реабілітації підберуть, розкажуть і покажуть, як робити розминку та заминку правильно.

МПКлініка в Києві (територія інституту Стражеска) — доступні ціни за медичні послуги преміум-класу та європейський сервіс для всіх громадян України та зарубіжних гостей країни!

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Кінезітерапія