MPClinic − медицина від професіоналів

Головна / Напрямки / Загальна хірургія / Лапароскопічна герніопластика

Лапароскопічна герніопластика

Грижа черевної порожнини – це випинання тканин та внутрішніх органів черевної порожнини через анатомічно слабкі місця без порушення цілісності тканин. Розрізняють пахові, пупкові, грижі білої лінії, грижі стегна, діафрагмальні грижі, тощо. Розпізнати грижу можна по характерному випинанню та симптомах: біль, дискомфорт, тиск. Грижі збільшуються у розмірах і чинять тиск на прилеглі тканини, тому, якщо вчасно не прооперувати грижу, можливе її защемлення – стан, який вимагає невідкладної медичної допомоги.

Лапароскопічна герніопластика – це хірургічна операція з видалення грижі черевної порожнини будь-якого типу та складності з використанням лапароскопа через невеликі (1,5-2 см) проколи у черевній порожнині. Проколи проводяться з використанням троакару – тонкої спеціальної трубки. Далі у черевну порожнину вводиться лапароскоп оснащений камерою та оптичною системою, що дозволяє слідкувати за ходом операції через екран монітору, куди виводиться зображення. Усі необхідні хірургічні маніпуляції проводяться через проколи з використанням спеціального інструментарію.

Переваги лапароскопічної герніопластики

висока точність проведеної операції;

мала травматичність (операція проходить через кілька невеликих розрізів на животі);

короткий період реабілітації;

мала кількість ускладнень;
відсутність великих шрамів.

Лапароскопічна герніопластика у медичному центрі MPClinic

На консультації у хірурга у медичному центрі MPClinic проходить детальне обстеження та планування операції з герніопластики лапароскопічним методом. Проводиться необхідне лабораторно-діагностичне обстеження.

Хід операції залежить від типу грижі та її локалізації. Лапароскопічна герніопластика триває від 40 до 60 хвилин. Зазвичай пацієнт перебуває у положенні лежачи на спині. Проводиться 3-5 проколів. Першочергово проводиться моніторинг розташування грижі та вивчення її особливостей. Вміст грижового мішка звільняється, тканини, які вип’ячувалися займають своє анатомічне положення. За необхідності грижу можуть видалити (у випадку великих та застарілих гриж). Далі через один із отворів вводять заплатку – спеціальну сітку-протез із інертного матеріалу, функція якої полягає в укріпленні воріт грижі та попередженні рецидивів. Далі заплатку фіксують спеціальними скобами. Тканини, які під натиском грижі були зміщені, приводяться у анатомічне положення. На заключному етапі троакари видаляються з черевної порожнини, а проколи закриваються.

Запис на консультацію до хірурга у Києві

У медичному центрі MPClinic проводять хірургічні операції з видалення грижі черевної порожнини (з використанням лапароскопа) будь-якого ступеня складності. У нас працюють кваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом роботи. Є питання – телефонуйте за номером телефону, який розміщено вгорі на сайті.

Будьте здорові!

Також можете ознайомитись із напрямком консультація хірурга

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Загальна хірургія
Госпіталізація
Замовити дзвінок