Головна / Напрямки / Загальна хірургія / Лікування розриву та травм зв’язкового апарату

Лікування розриву та травм зв’язкового апарату

Зв’язки – це гнучкі та еластичні тканини які відповідають за стабільність суглобового з’єднання (забезпечують з’єднання між кістками у суглобі). Сухожилля – забезпечують з’єднання між м’язами та кістками (міцні але не гнучкі). Якщо зв’язки або сухожилля не витримують навантаження (у результаті травмування, надмірного фізичного навантаження), волокна тканини пошкоджуються або руйнуються. 

Види пошкоджень зв'язкового апарату

  • Повний розрив зв’язкового апарату або відрив його частини. 
  • Розтягнення зв’язкового апарату або частковий розрив зв’язки.
  • Дегенеративний розрив зв’язкового апарату як результат погіршення якості тканини через процеси старіння.
  • Травматичний надрив.

Кожен вид пошкодження потребує спеціального лікування та відповідного курсу реабілітації (фізіопроцедури, масаж, ЛФК, магнітотерапія, плавання у басейні).

Травматичний надрив лікується консервативними методами: знеболююча, протинабрякова та протизапальна терапія, накладання пов’язки (шини, ортезу) для максимального обмеження рухливості суглоба.

Оперативне лікування показано при повному розриві зв’язки або частковому відриві їхніх частин.

Діагностика пошкоджень зв'язкового апарату у медичному центрі МПКлінік

Звернутися за медичною допомогою і провести діагностику необхідно у перші години після травмування (поки м’язи не скоротилися або суглоб не набрався кров’ю – до прикладу). 

У медичному центрі МПКлінік для діагностики пошкоджень зв’язкового апарату застосовують рентгенографію, магнітно-резонансну томографію (МРТ), УЗ-діагностику або діагностичну артроскопію.

Хірургічне лікування пошкоджень зв'язкового апарату

Артроскопія – хірургічне втручання через невеликі проколи з використанням спеціальних інструментів – широко застосовується лікарями хірургами нашої клініки для лікування пошкоджень зв’язкового апарату.

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Загальна хірургія