Головна / Напрямки / Загальна хірургія / Видалення грижі (герніопластика)

Видалення грижі (герніопластика)

Герніопластика – це хірургічна операція з видалення грижі черевної порожнини. Грижа черевної стінки – це випинання тканин та внутрішніх органів черевної порожнини через анатомічно слабкі місця без порушення цілісності тканин.

Грижа складається з грижового мішка, грижових воріт та грижового вмісту. Операція з видалення грижі (герніопластика) проходить у такі етапи: виділення грижового мішка та пластика грижових воріт. Хірургічне втручання проводиться під провідниковою, а в окремих випадках – загальною анестезією.

Причини утворення гриж

  • вроджена або набута слабкість м’язів стінки черевної порожнини;
  • важкі фізичні навантаження;
  • сильний хронічний кашель;
  • пологи.

Класифікація гриж черевної порожнини

В залежності від локалізації розрізняють зовнішні (вип’ячуються назовні) та внутрішні (грижа вип’ячується у інші порожнини тощо) грижі. Зовнішні грижі найчастіше утворюються в області пупка, білої лінії живота, паху або стегна і є добре помітними в більшості випадків. Внутрішні локалізуються у області стравоходу та шлунка (діафрагмальна грижа), тому їх складніше діагностувати.

Види герніопластики

Аутопластика – грижовий дефект закривається власними тканинами.

Алопластика – грижовий дефект закривається сітчастим імплантом, що попереджує утворення рецидивів захворювання при правильному виконанні оперативного втручання.

Лапароскопічна герніопластика – високотехнологічна операція видалення грижі з використанням лапароскопа та спеціального інструментарію. 

Показання та протипоказання до операції з видалення грижі черевної порожнини 

Показаннями до герніопластики є наявність грижі черевної порожнини, яка завдає фізичного та естетичного дискомфорту. Однак, необхідність хірургічного втручання обумовлена ще і розвитком ускладнень через здавлювання тканин, що призводить до запалення очеревини (перитоніту), некрозу тканин тощо. 

Операція протипоказана пацієнтам з серцево-судинними патологіями, захворюваннями легень тощо. 

Герніопластика у Києві у медичному центрі МПКлінік 

Лікарі медичного центру МПКлінік спеціалізуються на видаленні гриж різного ступеня складності. У клініці працюють гастроентерологи, анестезіологи та хірурги з досвідом роботи. У медичному центрі створені всі умови для проведення хірургічних операцій та комфортного перебування пацієнтів. Функціонує відділення реабілітації хворих та денний стаціонар. Зателефонуйте нам, якщо у Вас виникли запитання!

Будьте здорові!

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Загальна хірургія