Головна / Напрямки / Кінезітерапія / Комплекс вправ з використанням багатоцільового тренажера ВАСИЛ

Комплекс вправ з використанням багатоцільового тренажера ВАСИЛ

Кросоверні рами можуть застосовуватися для лікування та реабілітації при різних захворюваннях опорно-рухового апарату, а також внутрішніх органів. Виконання вправ на тренажері – один із напрямків кінезітерапії, тобто лікування рухом. Основу конструкції багатоцільового тренажера становить блокова рама з вантажним стеком, за рахунок його комплектації лавою та різними рукоятками, петлями для тяг можна виконувати вправи на різні групи м’язів, суглобів.

Показання до занять на багатоцільовому тренажері ВАСИЛ

Заняття на багатоцільовому тренажері можуть проводитися в лікувальних, профілактичних і реабілітаційних цілях, для кожного випадку підбирається комплекс вправ. Зокрема, виконання вправ на багатоцільовому тренажері VASIL входить у програму лікування:

 • остеохондрозу;
 • артрозів великих суглобів кінцівок (плечового, ліктьового, тазостегнового, колінного), а також плечолопаткового періартриту;
 • астенічно-невротичних розладів, які супроводжуються головними болями, запамороченнями, порушеннями сну.

Також кінезітерапія із застосуванням багатоцільового тренажера показана в складі реабілітації після:

 • ендопротезування колінного, тазостегнового суглоба;
 • операцій на хребті, травм хребта;
 • ішемічного інсульту, інфаркту.

Профілактичні можливості багатоцільового тренажера практично безмежні, при регулярному виконанні комплексу вправ значно знижується ризик ішемічної хвороби серця, захворювань дихальної, травної, сечостатевої системи, викривлення хребта та порушень постави, ожиріння, варикозного розширення вен і ряду інших проблем зі здоров’ям.

Переваги комплексу вправ з використанням кросоверних рам

Одна з важливих переваг тренажера полягає саме в тому, що він є багатоцільовим, тобто підходить для виконання широкого переліку вправ, їх можна об’єднувати в комплекси з урахуванням діагнозу, показань, розробляти індивідуальну програму тренувань для кожного пацієнта. Заняття на тренажері, як і інші види кінезітерапії, мобілізують внутрішні ресурси організму. В результаті виконання вправ:

 • поліпшується кровообіг і лімфоток, кровопостачання внутрішніх органів і тканин, активізуються процеси регенерації, швидше проходить біль, набряклість;
 • стимулюються обмінні процеси;
 • активізується робота імунної системи, підвищується опірність інфекціям;
 • нарощується м’язова сила, нормалізується тонус м’язів;
 • підвищується еластичність зв’язок, поліпшується якість хрящової тканини і суглобової рідини, збільшується обсяг рухів у суглобах.

Комплекс вправ при болях в спині та шийному відділі хребта

Ось кілька вправ, які можна виконувати на багатоцільовому тренажері при болях в спині.

 1. Сидячи на підлозі, ноги жорстко зафіксовані, руки тримаються за рукоятку тренажера. На видиху при нахилі корпусу назад виконується тяга рукоятки до грудей, на вдиху нахил вперед і випрямлення рук над головою. При доповненні багатоцільового тренажера універсальною регульованою лавою можна точно дозувати кут нахилу назад. Виконується 10-12 разів.
 2. Зігнута в коліні ліва нога та ліва рука спираються на лаву, права нога випрямлена, опора на підлогу. Правою рукою виконується тяга гантелі від підлоги до грудей, у верхній точці рука згинається в лікті, рухи руки з гантелей супроводжуються скручуваннями хребта. Підйом руки на видиху, рух вниз на вдиху. Після 12 повторів аналогічна вправу виконується для іншої руки.
 3. Нахили корпусу вперед-назад в положенні сидячи на підлозі (або на лаві), ноги злегка зігнуті в колінах, розведені, впираються в підлогу. При нахилі назад спочатку прогинається спина в попереку, потім зводяться лопатки, рукоятка максимально наближається до нижньої частини живота, в цей момент робиться видих. Потім корпус нахиляється вперед, руки з рукояткою тягнуться до стійки тренажера.

Заняття з використанням кросоверних рамок в медичному центрі MPClinic

Заняття на багатоцільовому тренажері в медичному центрі MPClinic (МедПрофіКлініка) починаються з консультації фахівця з кінезітерапії, який підбирає комплекс вправ і визначає початковий рівень навантаження. В ході занять лікар навчає техніці виконання вправ і контролює правильність рухів, дихання. Ритмічність дихання, правильне чергування вдиху та видиху – важлива умова ефективності занять. Тривалість заняття залежить від рівня підготовки пацієнта та може поступово збільшуватися за рахунок збільшення підходів протягом тренування. Маса вантажу зазвичай підбирається індивідуально та не нарощується. Після закінчення курсу лікування або реабілітації схожі вправи можна виконувати самостійно в домашніх умовах, але заняття на багатоцільовому тренажері більш ефективні.

Реабілітація після COVID - 19

Ми цінуємо ваше здоров'я

Реабілітація після інсульту

Допомога в нічний час

Ми завжди з вами
Кінезітерапія