Головна / Напрямки / Постковідна реабілітація

Постковідна реабілітація

У Києві розпочинає роботу клініка реабілітації після ковіду, де можуть отримати кваліфіковану допомогу пацієнти з постковідним синдромом. У клініці здійснюється комплекс діагностичних заходів для оцінки наслідків перенесеної коронавірусної інфекції та проводиться лікування, спрямоване на їхнє усунення, всебічне відновлення організму після ковіду. Комплексну реабілітацію після ковіду здійснює багатопрофільна бригада фахівців, до складу якої входять лікарі-пульмонологи, неврологи, інфекціоністи та інші вузькі фахівці.

Що таке постковідна реабілітація

У людей, які перенесли COVID-19, після одужання часто відзначаються порушення у функціонуванні різних органів і систем – дихальної, серцево-судинної, травної, нервової, опорно-рухової. Медики називають цей комплекс порушень постковідним синдромом. У 20% пацієнтів він триває 12 тижнів і більше, істотно погіршує якість життя. Їм необхідна професійна постковідна реабілітація – комплекс лікувально-відновлювальних заходів, спрямованих на усунення проявів постковідного синдрому.

Реабілітація після ковіду може здійснюватися в таких напрямках:

 • відновлення легень після ковіду, в тому числі лікування фіброзу;
 • усунення наслідків порушення мозкового кровообігу, відновлення нервової системи після ковіду;
 • відновлення м’язів і лікування суглобів після ковіду;
 • відновлення нормального функціонування травної системи, зокрема, лікування печінки після ковіду;
 • нормалізація роботи серцево-судинної системи, відновлення судин після ковіду;
 • стабілізація психоемоційного стану.

Одне з найбільш важких ускладнень коронавірусу – фіброз легень після ковіду, лікування якого є важливою складовою постковідної реабілітації. Фіброз – це процес заміщення функціональної тканини рубцевої (сполучної). Фіброз легень призводить до порушення дихальної функції, якщо цей процес прогресує, розвивається дихальна та серцева недостатність. Своєчасно розпочате лікування фіброзу легень після ковіду дозволяє зупинити розростання фіброзної тканини та відновити дихальну функцію.

При яких симптомах необхідно звернутися за допомогою в клініку реабілітації після ковіду

Лікування після ковіду необхідне за наявності проявів постковідного синдрому з боку:

 • дихальної системи – задишка, відчуття нестачі повітря, кашель;
 • травного тракту – розлади стільця, болі в животі, відсутність апетиту, відхилення від норми результатів печінкових проб (група аналізів крові);
 • нервової системи – загальна слабкість, підвищена стомлюваність, порушення чутливості, оніміння кінцівок і/або обличчя, розлади сну, головні болі та запаморочення, неуважність, погіршення пам’яті, порушення мовлення;
 • серцево-судинної системи – прискорене серцебиття, аритмія, нестабільний тиск, болі в області серця, грудної клітини, які виникають або посилюються при фізичному навантаженні, набряклість, задишка;
 • ЛОР-органів – порушення слуху, нюху;
 • опорно-рухового апарату – м’язові та суглобові болі, болі в спині, різних відділах хребта;
 • психоемоційної сфери – перепади настрою, підвищена тривожність, напади паніки.

Як проходить діагностика постковідного синдрому та реабілітація після ковіду

У клініці реабілітації після ковіду лікар проводить опитування, огляд і призначає додаткові діагностичні процедури для оцінки впливу перенесеної хвороби на організм. У медичному центрі MPCLINIC можна оперативно пройти повний комплекс лабораторних аналізів та інструментальних досліджень із застосуванням сучасного обладнання. За підсумками обстеження розробляється багатопрофільний план реабілітації після ковіду. Програма відновлення після ковіду може бути розрахована на період від 3 до 12 місяців і включає в себе графік відвідувань лікаря для контролю самопочуття, в разі необхідності – графік проведення обстежень для оцінки динаміки стану здоров’я.

Лікування після ковіда можна пройти амбулаторно, в денному або цілодобовому стаціонарі. Стаціонарне лікування показане, якщо:

 • проводиться реабілітація після важкої форми ковіду або захворювання середньої тяжкості, показники сатурації, температури тіла та лабораторних аналізів нестабільні;
 • план лікування легень після ковіду та відновлення інших органів включає в себе медикаментозну терапію, оксигенотерапію (кисневу підтримку) та комплекс лікувальної фізкультури.

Реабілітація після ковіду в медичному центрі MPCLINIC

При зверненні до клініки реабілітації після ковіду MPCLINIC Ви отримаєте:

 • остаточний висновок фахівців;
 • індивідуальний план лікування на найближчі місяці;
 • можливість комплексного спостереження декількома фахівцями різного профілю;
 • можливість отримання консультацій наукових керівників медичного центру;
 • можливість проходження лікування в стаціонарі з комфортними умовами.
Записатися на прийом

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами, щоб погодити час візиту до клініки

MPClinic − медицина від професіоналів.
© MPClinic 2022. Усі права захищені.
Лікарняні довідки не видаємо
Соціальні мережі
Госпіталізація
Замовити дзвінок
Хотите получить бесплатную консультацию?
Укажите номер телефона и мы свяжемся с Вами в ближайшее время