Лікування радикуліту

Радикуліт чи радикулопатія — це не хвороба, а корінцевий синдром чи комплекс специфічних неврологічних (чутливих і рухових) розладів, характерних для деяких захворювань, станів і травм спини, у яких відбувається затиск спинномозкових корінців. Важливо, щоб лікування радикуліту було не симптоматичним і час від часу, а комплексним і спрямованим на усунення причини його виникнення. Інакше якість життя людини буде різко знижена частими рецидивами загострення.

Різновиди радикуліту

У медичному центрі МедПрофіКлініка в Києві успішно лікують радикуліт, як в гострій, так і в хронічній формі, причому в будь-якій його локалізації — шийній, шийно-поперековій (плечовій), грудній, грудно-поперековій, поперековій та попереково-крижовій.

Симптоми радикуліту

Ознаки радикуліту – чутливі та рухові неврологічні розлади, залежать від того, корінець якого саме хребця ущемлений, наскільки сильна його компресія і як довго вона триває. Загалом симптоми радикуліту можна згрупувати у такі підгрупи:

 • нейропатичний біль у спині/шиї, що посилюється при русі;
 • іррадіація (віддавання) болю в інші частини тіла та органи;
 • обмеження рухливості хребта та кінцівок;
 • порушення чутливості або оніміння шкіри в місці ураження та по ходу іррадіації болю;
 • парези м’язів.

Щоб полегшити больові відчуття, тіло саме «знаходить» анталгічне становище — позу, при якій біль мінімальний.

Причини радикуліту

Затиск спинномозкових корінців відбувається внаслідок:

 • міжхребцевої грижі (остеохондрозу);
 • зміщення хребця (спондилолістезу),
 • судинної (гемангіоми) чи іншої пухлини;
 • перелому хребця.

Перелічені патології мають великі списки причин походження і чинників ризику розвитку. Найчастіше це підйом важкого предмета, різка зміна положення тулуба, травма, ожиріння, ослаблення м’язового корсету, порушення постави, вагітність.

Діагностика радикулопатії

Діагностичне обстеження в МедПрофіКлініці Києва пацієнта з радикулітом спрямоване на з’ясування його причини та об’єктивне підтвердження локалізації, і включає:

 • опитування, фізикальний огляд та перевірка специфічних рефлексів неврологом, вертебрологом чи ортопедом;
 • рентген, КТ чи МРТ проблемного відділу хребта;
 • аналізи крові та сечі.

Залежно від локалізації радикуліту можливі призначення ЕКГ та УЗД: серця, нирок та сечового міхура, судин головного мозку та шиї, органів черевної порожнини, судин головного мозку та шиї, а також МРТ головного мозку та ФГДС.

Всі дослідження та аналізи робляться на сучасних апаратах та обладнанні власного відділення діагностики та в лабораторії нашого медичного центру. За потреби будуть проведені консультації з суміжними фахівцями, які працюють у нас чи в інституті Стражеско.

Лікування радикуліту в Києві в МедПрофіКлініці

Невролог, вертебролог або ортопед, який працює у нас, виходячи з результатів діагностичного обстеження та консультацій, підбере індивідуальний комплекс консервативного лікування радикуліту, який складатиметься з наступних складових:

 1. Різні форми ЛФК, спрямовані на лікування захворювання першопричини радикуліту.
 2. Медикаментозне лікування препаратами та локальна ін’єкційна терапія для усунення болю, зняття набряклості та запалення нервової тканини, поліпшення нервової провідності та локальної циркуляції крові, розслаблення м’язового гіпертонусу та ліквідації спазмів. Седація.
 3. Масаж, мануальна та фізіотерапія, у тому числі рефлексотерапія.
 4. Кінезіотерапія, носіння корсету.
 5. Довічна корекція способу життя, харчування та режиму фізичних навантажень.

У нашому центрі також є лікування радикуліту за допомогою фарма- і електропунктури, лазеропунктури, Су-Джок, Джен-Цзю, Неурак, гомеосініатрії. Цими методиками володіють наші висококваліфіковані неврологи, вертебрологи, ортопеди, магістри фізичної реабілітації та фізіотерапевти.

При необхідності нейрохірург МедПрофіКлініки в Києві виконає будь-якої складності хірургічне лікування радикуліту, зробивши необхідну операцію, після чого підбере необхідний комплекс реабілітаційної терапії.

Вартість лікування радикуліту у Києві в медичному центрі МедПрофіКлініка при інституті Стражеско залежить від стратегії та тактики індивідуально підібраного лікування. До неї увійдуть оплата роботи фахівців, ціни на діагностичні дослідження, медикаментозні препарати, маніпуляції, процедури, заняття, а також вартість хірургічної операції.