Артроскопія меніска

Артроскопія меніска – одна з артроскопічних операцій, які проводяться на колінному суглобі, а саме на хрящовій прокладці, яка бере участь у його стабілізації й амортизує навантаження. Ця прокладка називається меніском, а артроскопія дозволяє усунути наслідки його травм. Дана операція проводиться із застосуванням артроскопічної техніки (введення інструментів через мікророзрізи) та відрізняється низькою інвазивністю.

Переваги атроскопії меніска

Меніски – одна з найбільш вразливих структур колінного суглоба, вони піддаються значним навантаженням і часто травмуються при різких рухах. Консервативне лікування розривів меніска неефективне, тільки операція дозволяє відновити функції колінного суглоба, усунути біль і уникнути подальших ускладнень. Сьогодні артроскопія меніска вважається золотим стандартом оперативного втручання, оскільки відрізняється низькою травматичністю в поєднанні з високою ефективністю:

 • доступ до меніску здійснюється через мікророзрізи (проколи) розмірами близько 5 мм, як правило, достатньо 2 розрізів;
 • артроскоп (оптичний прилад) дозволяє ретельно обстежити меніск, оцінити ступінь його пошкоджень і контролювати хід операції;
 • найпростіші артроскопічні операції на меніску займають всього 5-10 хвилин;
 • за рахунок незначного травмування навколосуглобових тканин і суглобової оболонки побічні ефекти оперативного втручання слабо виражені, ризик ускладнень мінімальний;
 • щадна методика забезпечує швидку реабілітацію, в залежності від виду операції та індивідуальних особливостей організму повне відновлення займає 2-4 тижні.

Види артроскопії меніска та показання до проведення

Залежно від тяжкості травми, ступеня пошкодження меніска можуть проводитися такі артроскопічні операції:

 • артроскопічна меніскектомія – повне видалення (резекція) хрящової прокладки, проводиться при роздробленості, множинних розшаруваннях, розриві більшої частини тіла меніска;
 • часткова резекція, видалення найбільш пошкодженого фрагмента. Проводиться при неможливості відновлення пошкодженої ділянки (роздробленість, порушення кровопостачання);
 • зшивання меніска, відновлення його цілісності. В основному проводиться при часткових простих розривах, але в ряді випадків (здебільшого у молодих активних пацієнтів) відновлення прокладки можливе й при повних складних розривах.

Можливість повного або часткового збереження меніска, його відновлення оцінює лікар-травматолог після проведення детального обстеження, в тому числі діагностичної артроскопії меніска. За підсумками діагностики фахівець визначає, яку саме операцію доцільно проводити, скільки вона триватиме, скільки часу пацієнту доведеться провести в стаціонарі, якою буде ціна артроскопії меніска.

Артроскопія меніска в Києві в медичному центрі МедПрофіКлініка

Фахівці медичного центру МедПрофіКлініка для кожного пацієнта вибирають оптимальний вид артроскопії меніска, а також метод анестезії. Переваги артроскопії меніска в МедПрофіКлініка:

 • фахівці регулярно підвищують кваліфікацію та мають значний досвід проведення артроскопічних операцій;
 • клініка оснащена високотехнологічним обладнанням для артроскопії, яке відповідає сучасним світовим стандартам;
 • у стаціонарі створені комфортні умови;
 • медичний центр не тільки проводить операції, але й надає замкнутий цикл медичної допомоги, від діагностики до реабілітації.

У медичному центрі МедПрофіКлініка проводяться всі види атроскопії меніска, лікарі докладають максимум зусиль, щоб зберегти хрящову прокладку колінного суглоба навіть при складних масштабних пошкодженнях.