Лікування спондилолістезу

Спондилолістез – це прогресуюча патологія хребта, при якій відбувається зміщення одного хребця. Найчастіше зісковзує останній поперековий хребець L5. Друге місце у статистиці спондилолістезу займає L4. Зміщення хребця запускає патологічні процеси у його тілі та у міжхребцевому диску під ним. Згодом на зміщеному хребці з’являються остеофіти, всередині його тіла утворюються кістозні порожнини, розвивається стеноз хребетного каналу, відбувається деформація дуральної оболонки спинного мозку і основи спинномозкових корінців.

Різновиди спондилолістезу

Ортопеди медичного центру МедПрофіКлініка, який розташований у Києві на базі інституту Стражеско, успішно лікують будь-який різновид спондилолістезу — травматичний, дегенеративний, спондилолізний, диспластичний, перешийковий, ятрогенний, патологічний, постхірургічний.

У нас оперують будь-яку стадію патології – % ступеня усунення, незважаючи на те, в яку сторону відбулося зміщення: вперед, назад, всередину або назовні. Ми також надаємо ефективну допомогу пацієнтам як зі стабільним, так і з нестабільним спондилолістезом, для якого властиве збільшення зісковзування під час руху.

Причини зміщення хребця

Причиною спондилолістезу може бути:

 • схильність, що передається у спадок;
 • вроджений дефект хребця;
 • надмірні навантаження чи перерозтягнення хребта;
 • травми спини;
 • остеохондроз;
 • пухлина.

До факторів ризику, які збільшують шанси зміщення хребця, відносять надмірну вагу, ослаблення м’язового корсету через малорухливий спосіб життя, порушення обмінно-гормональних процесів.

Симптоматика спондилолістезу

Для зміщення поперекового хребця властиві такі симптоми та ознаки:

 1. Турбує періодичний або постійний, тупий або гострий біль у попереку, крижах та ногах, що посилюється під час нахилів, при фізичному навантаженні, під час підняття вантажів, при тривалому знаходженні в одній позі. Можливі гіпестезія (оніміння), парестезія (поколювання), судоми ніг.
 2. Без виконання ранкової гімнастики рухи тулуба різко обмежені.
 3. При тривалому знаходженні на ногах починають боліти гомілки.
 4. У початковій стадії поперекового спондилолістезу таз нахилений вперед. Поступово відбувається посилення поперекового лордозу та грудного кіфозу, але при нахилі вперед спина стає плоскою.
 5. Хворий постійно зберігає анталгічну позу — положення тіла, у якому больовий синдром у попереку мінімальний.

Тривалий спондилолістез у поперековому відділі також «видає» себе атрофією сідниць – «серцеподібними м’язами», обережною ходьбою на злегка напівзігнутих в колінах ногах і постановкою стоп носками всередину. При сильному ступені зміщення поперекового хребця розвивається дисфункція тазових органів, порушення випорожнень, переміжаюча кульгавість.

Діагностика

Для уточнення діагнозу Спондилолістез у медичному центрі МедПрофіКлініка є всі необхідні фахівці та обладнання. Якщо ортопеду буде недостатньо рентгенівських знімків у прямій, бічній та косій проекціях, то в медичному центрі є власні сучасні апарати КТ, МРТ, ЕНМГ, а також висококваліфіковані діагности та неврологи, нейрохірурги, вертебрологи.

Лікування спондилолістезу в Києві в МедПрофіКлініці

У нашому медичному центрі можна надавати як консервативну, так і оперативну допомогу пацієнтам із зміщеними хребцями. Консервативне лікування спондилолістезу полягає в обмеженні фізичних навантажень, спеціальної ЛФК-гімнастики, масажі, мануальної та рефлексотерапії, проходження курсів показаних методик фізіотерапії, носінні корсету, кінезіотейпуванні, прийомі знеболювальних препаратів.

При неможливості усунення болю і утримання хребця, що зісковзнув, у його фізіологічному положенні методами консервативного лікування, а також при зміщенні хребця III–V стадії, показана хірургічна операція. Її об’єм при спондилолістезі варіює залежно від виду та стадії зісковзування хребця. Стандарт – спондилодез 360° з редукцією. Після встановлення хребця на місце його фіксують транспедикулярною гіпоалергенною системою. Для реабілітації пацієнту потрібно буде займатися ЛФК, показано пройти курс масажу та фізіотерапії.

Ціна лікування спондилолістезу в медичному центрі в МедПрофіКлінік визначається індивідуально. У нас можна отримати весь спектр необхідного ЛФК- та фізіотерапевтичного лікування, зробити операцію будь-якої складності за ендоскопічною чи класичною методикою та пройти реабілітацію до повного відновлення здоров’я спини.