Артроскопія плечового суглоба

Артроскопія плечового суглоба – малотравматична, малоінвазивна операція на плечовому суглобі із забезпеченням доступу до суглобових структур через проколи, в які вводяться артроскоп (прилад з мініатюрною відеокамерою) та мікрохірургічні інструменти. Артроскопія також може проводитися в діагностичних цілях, в таких випадках виконується прокол для введення артроскопа.

Переваги артроскопії плечового суглоба

Плечовий суглоб є найбільш рухливим зчленуванням у людському тілі, надмірне навантаження часто призводить до його травм і провокує захворювання. Тому артроскопія плечового суглоба є однією з найпоширеніших і найбільш затребуваних артроскопічних операцій, за частотою проведення вона займає 2 місце (після артроскопії колінного суглоба). Як діагностична процедура артроскопія плечового суглоба відрізняється максимально високою інформативністю. Як метод лікування вона порівнянна за ефективністю з традиційними відкритими хірургічними операціями, при цьому є малоінвазивною, проникнення всередину суглобової порожнини здійснюється без її розтину. Переваги артроскопічної техніки:

 • мінімальний ризик ускладнень;
 • зменшення вираженості больового синдрому та інших післяопераційних проявів;
 • швидке відновлення після операції (від 1 до 6 місяців).

Показання до артроскопії плечового суглоба

Якщо консервативне лікування травм і захворювань плечового суглоба не дає очікуваного ефекту, лікар призначає діагностичну артроскопію для максимально точної оцінки стану внутрішньосуглобових структур. За підсумками діагностики може бути прийняте рішення про проведення артроскопічної операції. Показаннями до неї є:

 • розриви суглобової губи, обертальної манжети, сухожилля надкостного м’язу, зв’язок і інші травми;
 • звичний вивих плеча;
 • запалення окістя;
 • екзостози – доброякісні новоутворення кісток (кісткові шпори);
 • дегенеративно-дистрофічні зміни кісткової та хрящової тканини при артрозі;
 • імпіджмент-синдром плечового суглоба – виражене обмеження рухливості та болю внаслідок обмеження сухожиль між кінцем лопаткової кістки (акроміоном) і головкою плечової.

Підготовка до артроскопії плечового суглоба

Будь-яким артроскопічним операціям передує комплексна діагностика для оцінки показань і виявлення протипоказань. Протипоказань до артроскопії плечового суглоба небагато – інфекційні запалення суглоба, гнійні ураження шкіри над ним, непереносимість анестезії, важкі захворювання внутрішніх органів. Також операція не проводиться в період гострих запальних процесів будь-якої локалізації та загострення хронічних захворювань.

Лікар обов’язково поцікавиться, які медикаменти приймає пацієнт, можливо, буде потрібне їх тимчасове скасування. Також в ході планування артроскопії вибирається оптимальний метод анестезії. Найчастіше вона проводиться під місцевим знеболенням, але в разі необхідності складної тривалої операції виправдане застосування загального наркозу.

Види артроскопії плечового суглоба

На плечовому суглобі проводяться різні артроскопічні операції, в тому числі:

 • стабілізація суглоба при повторюваному вивиху плеча (операція Латарже);
 • відновлення зв’язок, сухожиль після розривів;
 • видалення або відновлення пошкодженої суглобової губи;
 • реконструкція обертальної манжети плеча;
 • артроскопічна санація – видалення зруйнованих ділянок хряща, запаленого окістя, кісткових шпор та інших тканин, що патологічно змінилися/розрослися, промивання суглобової порожнини;
 • субакроміальна декомпресія при імпіджмент-синдромі – розширення простору між поверхнями кісток, які ущемляють і травмують сухожилля.

Тривалість артроскопії, а також відновного періоду залежить від того, яка саме операція проводиться. В середньому артроскопічні операції на плечовому суглобі тривають 1-1,5 години, після чого рекомендоване перебування в стаціонарі до 3-5 днів.

Артроскопія плечового суглоба в медичному центрі МедПрофіКлініка

Пацієнтам медичного центру МедПрофіКлініка в Києві доступний замкнутий цикл надання медичної допомоги від передопераційної діагностики до повної реабілітації після артроскопії. Кваліфіковані хірурги-ортопеди-травматологи виконують усі види артроскопічних операцій на плечовому суглобі для відновлення його функцій після травм і захворювань. Операції проводяться із застосуванням сучасного артроскопічного, мікрохірургічного інструментарію, одноразових стерильних витратних матеріалів, дотриманням правил асептики. В процесі післяопераційного відновлення в стаціонарі пацієнтам гарантований професійний догляд.