Артроскопія кульшового суглоба

З усіх суглобів у людському організмі тазостегновий є найбільшим і піддається особливо інтенсивним навантаженням, що призводить до його травмування та розвитку захворювань. З віком частота захворювань і травм тазостегнового суглоба зростає, істотно обмежується його рухливість, в ряді випадків порушення функцій тазостегнового суглоба призводить до інвалідності. Діагностична та хірургічна артроскопія тазостегнового суглоба дозволяють виявити точну причину таких порушень і усунути їх оперативним шляхом. У першому випадку до суглобової порожнини через невеликий прокол вводиться артроскоп – оптичний прилад, який складається з мініатюрної відеокамери з підсвічуванням і оптоволокна та дозволяє ретельно досліджувати суглоб зсередини. У другому виконується кілька проколів, крім артроскопа застосовуються мікрохірургічні інструменти для виконання різних операцій.

Переваги артроскопії кульшового суглоба

Діагностична артроскопія забезпечує максимально точну та достовірну діагностику. М’які тканини, які оточують тазостегновий суглоб, не перешкоджають його огляду, а артроскоп можна переміщати так, щоб розглянути в деталях різні ділянки суглоба. До переваг хірургічної артроскопії тазостегнового суглоба відносяться:

 • мала інвазивність, травматичність;
 • мінімальний відсоток ускладнень після втручання;
 • скорочення тривалості перебування в стаціонарі після операції;
 • збереження рухливості суглоба, більш швидка реабілітація в порівнянні з відкритими хірургічними операціями;
 • відсутність косметичних дефектів (рубців).

Показання до артроскопії тазостегнового суглоба

При болях в тазостегновому суглобі, обмеження його рухливості, зміні форми, кульгавості та інших порушеннях ходи, клацанні при русі ноги в суглобі слід звернутися до ортопеда-травматолога або артролога, який проведе комплексну діагностику та в разі необхідності призначить артроскопію тазостегнового суглоба. Основні показання до її проведення:

 • травми суглоба, розриви зв’язок, сухожиль, вертлюжної губи, пошкодження суглобової сумки;
 • руйнування хрящів і деформація суглобових поверхонь при коксартрозі (артрозі тазостегнового суглоба);
 • наявність в суглобовій порожнині вільних тіл (суглобових мишей);
 • заклинювання тазостегнового суглоба.

Протипоказання до артроскопії тазостегнового суглоба

Існує ряд загальних протипоказань до будь-яких хірургічних втручань, в тому числі артроскопічних. Це гострі запальні процеси, загострення хронічних захворювань або їх декомпенсована форма, вірусоносійство. Також артроскопія тазостегнового суглоба не проводиться при вираженому ожирінні, яке унеможливлює доступ всередину суглобової порожнини через м’які тканини. Крім цього виділяють ряд специфічних протипоказань до цієї операції. Відносні:

 • важкі травми, при яких порушується герметичність порожнини суглоба;
 • рясний крововилив у суглобову порожнину.

Абсолютні:

 • інфіковані рани, гнійні ураження шкіри в області суглоба;
 • гострий запальний процес в суглобової порожнини й оточуючих її тканинах;
 • анкілоз суглоба – повна втрата рухливості внаслідок зрощування суглобових поверхонь кісток.

Види артроскопічних операцій на тазостегновому суглобі

Сьогодні із застосуванням артроскопічної техніки проводяться практично всі операції на тазостегновому суглобі, зокрема:

 • відновлення цілісності суглобової капсули, вертлюжної губи, зв’язок, сухожиль;
 • видалення суглобових мишей;
 • видалення остеофітів (кісткових розростань), зруйнованих, омертвілих ділянок хряща, шліфування хряща.

Ціна артроскопії колінного суглоба та її тривалість залежать від того, яка саме операція виконується. Всі види артроскопії тазостегнового суглоба проводяться в операційній, в стерильних умовах, під загальним наркозом або місцевою анестезією. Оптимальний метод знеболювання та препарати вибирає анестезіолог в процесі планування операції. Після артроскопії пацієнта переводять до палати стаціонару, забезпечують спостереження, догляд і проведення ранніх реабілітаційних заходів.

Артроскопія кульшового суглоба в медичному центрі МедПрофіКлініка

Кваліфіковані фахівці медичного центру МедПрофіКлініка в Києві здійснюють всі види артроскопічних операцій на тазостегновому суглобі. Лікарі досконало освоїли найбільш прогресивні технології оперативного лікування та постійно підвищують свій професійний рівень. Медичний центр оснащений високотехнологічним обладнанням для проведення артроскопічних операцій, а в палатах стаціонару створені комфортні умови. Також у МедПрофіКлініці можна пройти повний курс реабілітації після артроскопії тазостегнового суглоба.